MENÜ
MENÜ

750 TL VE ÜSTÜ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZ!

MÜŞTERİ DESTEK HATTI WHATSAPP: 0216 390 49 25

UYGUN FİYATA GÜVENLE ALIN
İNDİRİMLİ ALIŞVERİŞE BAŞLAYIN!
FİYATLARIMIZ SİTEMİZE ÖZELDİR!


Sıkça Sorulanlar

Siparişinizi iptal etmeden önce, sitemize üyelik girişi yapıp, ana sayfanızda yer alan “Hesabım/Sipariş İşlemlerim" bölümünden siparişinizin durumunu kontrol etmelisiniz. Eğer siparişiniz “Sipariş Hazırlanıyor ” ya da “Kargoya Verildi” statüsünde değilse, İletişim Formu aracılığı ile, talebinizi iptal etme sebebiniz ile birlikte bize iletebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri Departmanımız gereken iptal işlemini ve varsa para iadesini en kısa sürede gerçekleştirecektir.

Ürün iade istekleri 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri esas alınarak esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır. Neden belirterek, ambalajı açılmamış, kullanılmamış ve tekrar satılabilirliği bozulmamış ürünleri, iade şartlarına uyması koşulu ile teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.

Alt ve üst iç giyim, yüzme giyim, külotlu çorap, külotlu korseler, kozmetik ürünleri, fantazi ve erotik ürünler, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, ten ile direkt teması olan, tek kullanımlık, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme olasılığı olan ürünlerin, kişisel kullanıma özel ürünlerin ve OUTLET olarak satılan değişim ve iadesi yapılamamaktadır.

İADE İŞLEMLERİ SÜRECİ
1. Ürünlerin iade kriterlerine uygunluğunun kontrolü.
2. İade formu ile süreci başlatmanız.
3. Fatura da iade bölümünü doldurmanız. Kurumsal iseniz iade faturası düzenlemeniz.
4. Ürünü Kargo ile göndermeniz.
5. Ürünün, iade şartlarını karşılayıp karşılamadığının kontrolünün yapılması
6. İadesi uygun ürünler için para iadesinin yapılması.
7. İadesi uygun olmayan ürünlerin, alıcıya kargo ile gönderimi

1. Ürünlerin iade kriterlerine uygunluğunun kontrolü

Alt ve Üst iç giyim, yüzme giyim, külotlu çorap, kozmetik ürünleri, fantazi ürünleri, sütyen, jartiyer, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, tek kullanımlık, hızlı bozulan, ten ile direkt teması olan veya son kullanma tarihi geçme olasılığı olan ürünlerin, kişisel kullanıma özel ürünlerin ve OUTLET olarak satılan değişim ve iadesi yapılamamaktadır.

İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir:

 • Ürünün eksiksiz (aksesuar, kemer vb. parçaları ile) ve hasarsız durumdaki kutusu ve/veya ambalajı ve varsa standart aksesuarları,
 • Tarafınıza gönderilen faturanın iade kısmı doldurulmuş ve imzalanmış nüshası (Tüm ürünlerin iadesinde, faturanın tüm nüshaları)
 • İade edilecek ürünlerde parfüm, losyon ya da ağır koku ve iz bırakacak bir deodorant veya kimyasal olmaması gereklidir.
 • Lekelenen, hasar gören ve kullanılmış ürünlerin iadesi alınmaz.
 • Ürünün orijinal ambalajı üzerine kargo etiketi yapıştırılması yada koli bandı ile bantlama işleminin uygulanmama durumunda ürünlerin iadesi alınmaz.

Ürünler yukarıdaki şartları sağlıyor ise, iadeye uygun demektir.

2. İade formu ile süreci başlatmanız.

 • Sipariş detay sayfasına giderek, sayfasının alt bölümünde bulunan "Kolay İade" butonuna basınız.
 • İade işleminin yapılmasını istediğiniz ürünler için iade adedini ve iade sebeplerini seçiniz. Dikkat - Bu ekranda, iadesi mümkün olmayan ürünler için işlem yapılamamaktadır.
 • Ücret iadesinin nereye yapılmasını istediğinizi seçiniz. (Kredi Kartına / Sanal Cüzdanınıza / Banka hesabınıza(Kapıda Ödemeli Satış iadelerinde))
 • Kredi kartı ile yaptığınız alışveriş iadeleri sadece aynı Kredi Kartına yapılabilmektedir.
 • Kapıda ödeme ile yaptığınız alışveriş iadeleri, Cüzdan hesabınıza yada banka hesabınıza yapılmaktadır. Seçiminizi bu aşamada belirleyiniz. Eğer iade tutarının cüzdan hesabınıza yapılmasını istemiyorsanız ve ödeme yöntemi olarak kapıda ödeme yada Havale/EFT seçenekleri ile yapmışsanız İade yapılabilmesi için banka hesap adı ve IBAN numaranızı giriniz.
 • "İade ve Geri Gönderim Şartlarını okudum kabul ediyorum"u işaretleyerek "İade Talebi Oluştur" Butonuna basınız.
 • Açılan yeni pencerede yer alan, Kargo gönderi kodunu kullanarak, size belirtilen tarihe kadar ürünü bize Mng Kargo ile gönderin.

3. Fatura da iade bölümünü doldurmanız. Kurumsal iseniz iade faturası düzenlemeniz.
İadesine izin verilen ve işlem başlattığınız ürünler için, Faturanın arka bölümünde bulunan iade bölümünün doldurulmuş ve imzalanmış yada şirketinize fatura edilmiş ise, iade faturasının düzenlenmiş olması gerekmektedir. - 385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA.


 • Faturada yer alan ürünlerin tamamını iade etmeniz durumunda; orijinal faturanın her iki nüshasında da, arka bölümde yer alan iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurup imzaladıktan sonra ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir.
 • Faturada bulunan ürünlerin sadece bir kısmını iade etmeniz durumunda; orijinal faturanın sadece ikinci nüshasının arka bölümde bulunan iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurup imzaladıktan sonra beyaz olan 1. asıl sizde kalacak şekilde ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir.
 • Eğer siparişiniz, şirketinize fatura edilmiş ise, iade işlemi için, bu şirketin düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, “Ürün Birim Fiyatı + KDV” şeklinde kesilmiş bir "iade faturası" ile birlikte göndermeniz gerekir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri, "iade faturası" kesilmediği takdirde tamamlanamaz.

Eğer faturanızı kaybettiyseniz, iletişim formu aracılığı ile durumu "Müşteri Hizmetleri" bölümüne bildirmeniz gerekmektedir.

4. Ürünü Kargo ile göndermeniz
İade talebiyle icgiyimkapinda.com’a gönderdiğiniz ürünlerin kargo masrafları, iade sürecini başlatırken belirtilen kargo gönderim kodu ve kargo firması (Ürünü size teslim eden) ile gönderdiğiniz sürece firmamıza aittir. İade etmek istediğiniz ürünleri ve faturasını, faturanın arkasında bulunan iade formunu doldurduktan ve imzaladıktan sonra, bu kargo firması ile ödeme yapmadan, size vermiş olduğumuz kodu kullanarak, Alıcı Ödemeli olarak gönderebilirsiniz.

Bu noktada sizden ricamız, ürünü mümkün olduğunca sağlam, ezilmesi veya hasar görmesini engellenecek şekilde paketlemeniz ve orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmaması yada koli bandı ile bantlama işlemi uygulanmamasıdır.

İade Adresimiz:
Nurkon İç Giyim ve Turz.Pers.Taş.Tic.
Batı Mah. 23 Nisan Cad. No:31/A Pendik/İSTANBUL
Tel: +90 216 390 49 25

Not: Size belirtilen kargo firması dışında, başka bir kargo firması ile yaptığınız "ALICI ÖDEMELİ" gönderileriniz kabul edilmeyecektir. Bu durumda çift yönlü kargo ücreti ödemeniz gerekebilir. Bu sebeple, lütfen sizden göndermenizi istediğimiz kargo firması ile gönderdiğinizden emin olunuz.

5. Ürünün, iade şartlarını karşılayıp karşılamadığının kontrolünün yapılması
Tarafımıza ulaşan iadeniz, öncelikle ilgili departman tarafından incelenecek, yukarıda belirtilen şartlara uygun olup olmadığı kontrol edilecektir. inceleme işlemi en geç 3 iş günü içerisinde tamamlanmakta ve tarafınıza bilgi verilmektedir. İade prosedürlerine uygun olan ürünlerin iadesi onaylanacak, uygun olmayan ürünler için alıcıya geri gönderim süreci başlatılacaktır.

6. İadesi uygun ürünler için para iadesinin yapılması
İade ödemeniz, alışveriş esnasındaki ödeme yönetimine ve iade süreci esnasındaki seçiminize göre ilerlemektedir.

Alışverişinizi Kredi Kartı ile yaptınız ise;
Ürün iadesi ya da iptali sonrasında alacağınız olan tutar aynı kredi kartınıza geri ödenir. Ödeme işlemi sonrasında size sms ve e-mail yoluyla bilgilendirme yapılır. Yapılan bedel iadesinin kart hesabınıza yansıma süresi bankanıza göre değişkenlik gösterebilir. Bu süreç, bankamatik kartlar ile yapılan alışverişlerde minimum 8 iş gününü bulabilmektedir.

Ödemenizi kredi kartı kullanarak taksitlendirme yaptıysanız tutarın tamamı sahibi olduğunuz kredi kartınızın bankasına tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır ve çeker (ekstreye + ve – olarak yansır ) .Bu işlem taksit sayısı kadar ay devam eder Eğer iadeden önce 1 veya 2. taksit vb. ödemiş iseniz en son 1 ve 2 . taksidi hesabınıza yatırır fakat diğerlerinde olduğu gibi bu tutarları hem yatırıp hem de çekmez, sadece ekstreye +taksit tutarı kadar meblağ yatırılır. Siz de bu tutarları ödeme yapacağınız aya ait kredi kartı ekstrenizde +Bakiye olarak görebilirsiniz.

Alışverişinizi "Kapıda Ödeme Havale" ve "Kapıda Ödeme Kredi Kartı" ile yaptınız ise;
İade ödemeniz banka hesabına yada Cüzdan hesabınıza yapılabilmektedir. Hangi hesaba yapılması isteğinizi, iade sürecini başlatırken seçebilirsiniz.

Banka hesabına yapılmasını istemeniz durumunda, iade işlemlerini başlatırken IBAN bilgilerinizi ilgili alana girmeniz gerekmektedir. Banka hesap bilgileri ile siparişi veren kişi bilgileri uyuşmalıdır, aksi takdirde iade ödemesi yapılamamaktadır. IBAN bilgilerinizi bize e-posta yada iletişim formu ilede iletebilir ve iadenin hesabınıza aktarım işlemini başlatabilirsiniz.

İadelerin cüzdan hesabınıza yapılmasını seçmeniz durumunda, para iadeleri cüzdan hesabınıza aktarılmakdır. Cüzdan hesabına aktarım işlemi anlık olarak gerçekleşmekte ve paranız sonraki alışverişlerinizde kullanılabilmektedir.

İade işleminiz tamamlandığında e-mail ile bilgilendirilirsiniz.

7. İadesi uygun olmayan ürünlerin, alıcıya kargo ile gönderimi

Göndermiş olduğunuz ürünler, iade şartlarınından herhangi birini sağlamıyorsa iadeniz kabul edilmez ve bu ürünler anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile bizim anlaşmalı fiyatlarımız üzerinden "ALICI ÖDEMELİ" olarak geri gönderilecektir.


İade kargonuz, bize ulaştıktan sonra size bir bilgilendirme e-postası gönderilir ve ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra bedel iade işlemi gerçekleştirilir. İade talebiyle bize gönderdiğiniz ürünler “Hesabım” sayfasındaki “Siparişlerim” bölümünde listelenir. İade işlemi sonuçlanmış olan siparişin durumu "İade Yapıldı" olarak listelenir.

İade ödemeniz, alışveriş esnasındaki ödeme yöntimine ve iade süreci esnasındaki seçiminize göre ilerlemektedir.

Alışverişinizi Kredi Kartı ile yaptınız ise;
Ürün iadesi ya da iptali sonrasında alacağınız olan tutar aynı kredi kartınıza geri ödenir. Ödeme işlemi sonrasında size sms ve e-mail yoluyla bilgilendirme yapılır. Yapılan bedel iadesinin kart hesabınıza yansıma süresi bankanıza göre değişkenlik gösterebilir. Bu süreç, bankamatik kartlar ile yapılan alışverişlerde minimum 8 iş gününü bulabilmektedir.

Ödemenizi kredi kartı kullanarak taksitlendirme yaptıysanız tutarın tamamı sahibi olduğunuz kredi kartınızın bankasına tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır ve çeker (ekstreye + ve – olarak yansır ) .Bu işlem taksit sayısı kadar ay devam eder Eğer iadeden önce 1 veya 2. taksit vb. ödemiş iseniz en son 1 ve 2 . taksidi hesabınıza yatırır fakat diğerlerinde olduğu gibi bu tutarları hem yatırıp hem de çekmez, sadece ekstreye +taksit tutarı kadar meblağ yatırılır. Siz de bu tutarları ödeme yapacağınız aya ait kredi kartı ekstrenizde +Bakiye olarak görebilirsiniz.

Alışverişinizi "Havale/EFT" ile yaptınız ise;
İade ödemeniz banka hesabına yapılabilmektedir.

Banka hesabına yapılması için,, iade işlemlerini başlatırken IBAN bilgilerinizi ilgili alana girmeniz gerekmektedir. Banka hesap bilgileri ile siparişi veren kişi bilgileri uyuşmalıdır, aksi takdirde iade ödemesi yapılamamaktadır. IBAN bilgilerinizi bize e-posta yada iletişim formu ile de iletebilir ve iadenin hesabınıza aktarım işlemini başlatabilirsiniz.

İade işleminiz tamamlandığında e-mail ile bilgilendirilirsiniz.

Sitemizden satın aldığınız ürünlerde, teslim aldıktan 30 gün içinde bozulan ürünler için, sitemizdeki "Yardım" sayfalarında bulunan "Bize Ulaşın" bölümündeki "İletişim Formu" aracılığı ile bize üründeki arıza hakkında bilgi vermenizi rica ediyoruz.

Ürün; arızasının ne olduğuna dair bir bilgilendirme notu ile birlikte gönderilmelidir. Gönderilen ürün; ürün ile birlikte belirttiğiniz arıza notu dikkate alınarak teste tabi tutulur. Ürünün arızası, yetkili firma tarafından üründen kaynaklı olduğu onaylanmalıdır. Kullanıcı hatası kaynaklı olduğu tespit edilen ürünler, iade yada değişim uygulanmadan yeniden size, kargo ücreti size ait olacak şekilde gönderilmektedir.

Yetkili firma tarafından arızalı olduğu tespit edilen ürün, stokta mevcut ise birebir değişim yapılarak sahibine gönderilir. Stoklarımızda olmayan ürünler, varsa tedarikçi firmanın stoklarından temin edilip gönderilmektedir.

Ürün tedarikçi stoklarında da mevcut değilse, ürün sahibi ile irtibata geçilerek ya iade alınır veya müşterinin onayının ardından muadili veya benzeri bir ürün ile değişim yapılarak ürün sahibine gönderilir.

Bu süreç 1 ila 7 iş günü sürebilmektedir.

Bu tip arıza durumlarında, arızalı ürünün faturası, tüm ilave donanımlarıyla beraber ve orijinal ambalajında eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir.

Satışını yaptığımız tüm ürünler, ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altında olup, teslim alma tarihinden itibaren 15 günü geçen arızalarda, değişim işlemleri garanti veren firma ve yetkili servisleri tarafından yapılmaktadır.

Lütfen tekrar satılabilir özelliğini yitirmiş ürünleri iade veya değişim için göndermeyiniz. Kısa süreli de olsa kullanılmış ürünler ve doğrudan vücut ile temas ederek denenmiş ürünler kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Kullanılmış ürünlerin hijyenik sebeplerle tekrar satışı mümkün değildir. Yasal olarak, ilgili markaların bu tarz hijyenik iç giyim ürünlerini iade almama ve değiştirmeme hakkı bulunmaktadır.


Siparişinizin ürün iade veya değişim süresi siparişinizi teslim aldığınız günden itibaren, takip eden 14 gün içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Üründe bulunan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise, Üretici Firma Laboratuvar testi incelemesi süresi 30 gündür.İnceleme sonucu üretim hatası olmayan ürünler tarafınıza Alıcı Ödemeli olarak iade edilir. İade etmek istediğiniz ürünlerin kullanılmamış olmaları, paketinin zarar görmemiş olması ve iadesi mümkün ürün kategorisinde olması gerekmektedir.

İade koşullarına uygun ürünleri ve faturasını, faturanın arkasında bulunan iade formunu doldurduktan ve imzaladıktan sonra, iade sürecini başlatırken belirtilen (Ürünü size teslim eden) kargo firması ile ödeme yapmadan, size vermiş olduğumuz kodu kullanarak Alıcı Ödemeli olarak gönderebilirsiniz.

MNG Kargo anlaşma kodumuz: 382043420

İade Adresimiz:
Nurkon İç Giyim ve Turz.Pers.Taş.Tic.
Batı Mah. 23  Nisan Cad. No:31/A Pendik/İSTANBUL
Tel : +90 216 390 49 25

Not: Size belirtilen kargo firması dışında, başka bir kargo firması ile yaptığınız "ALICI ÖDEMELİ" gönderileriniz kabul edilmeyecektir. Bu durumda çift yönlü kargo ücreti ödemeniz gerekebilir. Bu sebeple, lütfen sizden göndermenizi istediğimiz kargo firması ile gönderdiğinizden emin olunuz.


İade talebiyle icgiyimkapinda.com’a gönderdiğiniz ürünlerin kargo masrafları, iade sürecini başlatırken belirtilen kargo gönderim kodu ve kargo firması (Ürünü size teslim eden) ile gönderdiğiniz sürece firmamıza aittir. İade etmek istediğiniz ürünleri ve faturasını, iade sebebini [email protected] ,mail adresine bildirim yapılması ve onay alınıp MNG Kargo firması ile ödeme yapmadan, size vermiş olduğumuz kodu kullanarak Alıcı Ödemeli olarak gönderebilirsiniz.


İade Adresimiz:
Nurkon İç Giyim ve Turz.Pers.Taş.Tic.
Batı Mah. 23 Nisan Cad. No:31/A Pendik/İSTANBUL
Tel: +90 216 390 49 25
Not: Size belirtilen kargo firması dışında, başka bir kargo firması ile yaptığınız "ALICI ÖDEMELİ" gönderileriniz kabul edilmeyecektir. Bu durumda çift yönlü kargo ücreti ödemeniz gerekebilir. Bu sebeple, lütfen sizden göndermenizi istediğimiz kargo firması ile gönderdiğinizden emin olunuz.

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürün bedelinin tamamının iadesi tarafımızca tek seferde gerçekleştirilmektedir. Ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak yansıtılmaktadır.


İcgiyimkapinda.com (Nurkon İç Giyim) olarak tüm giriş ve çıkışlarımızın faturalı olması, bizim en önemli prensiplerimizdendir. Fatura/İrsaliye'lerinizin 1 nüshasını, Maliye denetimlerinde; kontrol edilebilirliğini sağlamak için paketin dışında göndermekteyiz. Böyle olunca da faturanın bu tek nüshasının çeşitli sebeplerden dolayı size ulaşmama durumu ortaya çıkmaktadır. Ancak Fatura/İrsaliye'lerinizin Asıl nüshaları kargo paketinin içinde, ürün ile birlikte yer almaktadır.

Sizden öncelikle kontrol etmediyseniz, paketinizin dış yüzeylerini ve içini kontrol etmenizi rica edeceğiz. Eğer faturayı yine bulamaz iseniz, sitemizdeki "Yardım" sayfalarında bulunan "Bize Ulaşın" bölümündeki "İletişim Formu" aracılığı ile bize yeniden bilgi vermenizi rica ederiz.


Ürününüz değişime uygun ürün ise, ambalajının hasar görmemesi; her türlü kutu, etiket benzeri ambalaj malzemesinin hasarsız ve eksiksiz olması önemlidir. Değişime uygun ürünleri gönderirken; lütfen kutulu ürünleri kargo poşeti ile değil, ayrı bir koruyucu dış koli içerisinde gönderiniz. Ürün kutusu ezilmiş, ambalajı hasar görmüş ürünlerin iade veya değişimi yapılamamaktadır.

İade veya Değişim işlemleri için göndermiş olduğunuz ürün adresimize ulaştığında, kayıtlı e-posta adresinize ulaştığına dair bilgi göndermekteyiz.

Üzgünüz. Yenisi gönderilecek olan olan ürün için ilgili departman tarafından onay verilmediği sürece, yenisinin gönderimi mümkün değildir.

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.